1031 (975) Mäkelä Johan Mattsson #2fmfmf Changed:09.10.2012
Tunnettiin myös niemllä Johannes mattson Mäkelä
Event Place Date Age Value Notes
Birth Kullaa / Palus 18.04.1828 Fri 0
Christening Kullaa / Palus 20.04.1828 Sun 0
Marriage: #1032 (976) Abrahamsdotter Fredrica Wilhelmina
Event Place Date Husb Wife Value Notes
Vihitty Kullaa / Palus 01.10.1854 26 23
Child Birth Moth Fath Place Death Notes
#1033 (989) Mäkelä Josefina Johansdotter 17.06.1854 Sat 23 26 Kullaa / Palus
#1034 (990) Mäkelä Amanda Maria Johansdotter 30.11.1855 Fri 24 27 Kullaa / Palus
#1035 (991) Mäkelä Mathilda Sofia Johansdotter 24.09.1857 Thu 26 29 Kullaa / Palus
#1036 (988) Mäkelä Ida Elisabeth Johansdotter 05.02.1860 Sun 29 31 Kullaa / Palus
#1037 (992) Mäkelä Frans Johan Johansdotter 09.05.1862 Fri 31 34 Kullaa / Palus
#1038 (993) Mäkelä Justina Johansdotter 09.02.1865 Thu 34 36 Kullaa / Palus (2)
#1005 (970) Mäkelä Johanna Wilhelmina Johansdotter 15.06.1867 Sat 36 39 Kullaa / Satakunta Tunnettiin myös nimellä Johanna Wilhelmina Juhontytär Mäkelä
#1039 (994) Mäkelä Fredrika Josefina Johansdotter 21.01.1870 Fri 39 41 Kullaa / Palus
#1040 (995) Mäkelä Johan Fredrik Johansson 18.11.1874 Wed 43 46 Kullaa / Palus (0)
#1041 (996) Mäkelä Alexandra Justina Johansdotter 26.11.1876 Sun 45 48 Kullaa / Palus
Mäkelä Matts ☆21.02.1805 †12.01.1885
Johansdotter Justina ☆26.05.1808 †12.11.1879
Mäkelä Petter ☆28.08.1768 †22.09.1836 Henriksdotter Walborg ☆14.03.1765 (?) (?)


Mäkelä Johan Mäkelä Johanna Keskimäki Kustaa E.E.K. E.J.T. A.J.T. ***
***
J.I.T. ***
J.P.T.
P.K. M.K. ***
***
***
R.K. *** ***
***
Keskimäki Kaarle H.K. ***
***
Keskimäki Anni J.
Keskimäki Senja A.A.K.
L.I.K.
H.A.K.
H.A.K. ***
***
***
A.K.K.
P.O.K.
Keskimäki Martta
Mäkelä Ida
Mäkelä Josefina
Mäkelä Amanda
Mäkelä Mathilda
Mäkelä Frans
Mäkelä Justina
Mäkelä Fredrika
Mäkelä Johan
Mäkelä Alexandra




© Ari Tähti